0262 646 99 62

20 yıllık birikimin, müşteri memnuniyetine dönüştüğü yer...

Gebze'deki Toner Tedarikçiniz!HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM?

Yazıcıları 3 ana gruba ayırabiliriz.

1. Mürekkep püskürtmeli (kartuşlu)yazıcılar
2. Laser (tonerli) yazıcılar
3. Nokta vuruşlu yazıcılar

1. Mürekkep püskürtmeli (kartuşlu) yazıcılar

Mürekkep püskürtmeli yazıcıların sarf malzemesi kartuştur. Kartuşlar marka modele göre çeşitlilik gösterir. Bazılarında 2 adet kartuş vardır bazılarında ise 4 kartuş vardır. Kartuşlar pahalı sarf malzemeleridir yenileri neredeyse yazıcı parasıdır bu durumda dolum yaptırmak aklınıza gelebilir bir kartuşun dolum ömrü en fazla 3’tür (şansınız varsa 10 kez bile dolabiliyor) lakin kimi markaların kartuşları dolmuyor. (Örneğin: Epson,lexmark gibi firmaların kartuşlarına dolum yaptıramazsınız hp,canon gibi firmalar yine insaflı bu durum da kartuşlarına dolum yapılabiliyor.)

2. Lazer (tonerli) yazıcılar

Lazer yazıcılarının sarf malzemesi tonerdir. (Tonerlerde kartuşlar gibi pahalı ve sıfır bir toner neredeyse yazıcı parasıdır) Tonerler dolum olabilen bir baskı ünitesidir tonerler chipsiz ve chipli olmak üzere ikiye ayrılır. Chipli tonerlerin üretilme nedeni üretici firmanın tonerin dolmamasını sürekli orijinal sarf malzeme kullanılmasını istemesidir. Chip her toner dolumun da değişmesi gereken bir parçadır değişmediği takdirde toner boş der ve yazıcınız yazma işlemini durdurur hiçbir şekilde yazmaz. Tabi toner dolumların da chip her zaman değişiyor bu da size ek bir maliyet oluyor. Yeni çıkan tüm tonerli yazıcılar chiplidir.

Nokta vuruşlu (şeritli) yazıcılar

Nokta vuruşlu yazıcıların sarf malzemesi şerittir. Şeritler dolum olmaz yenisi de pek pahalı değildir. Genel ve sık olarak fatura için kullanılır. Sarf malzemesi için yan sanayi ürünlerde seçilebilir

Peki kartuşlu mu yazıcı almalıyım tonerli mi ?

İlk önce yapmanız gereken kartuşlu mu tonerli mi yazıcı hangisini almak olacak. Bunun içinde ben şunu öneriyorum aylık kaç sayfa baskı alıyorsanız ilk önce bunu tahmin edin. Örneğin; aylık 50-100 sayfa çıktı alıyorsanız size tonerli bir yazıcı fazla gelecektir bunun yerine gidip kartuşlu yazıcı alıp fazla masrafa girmezsiniz. Yada ayda 500 ile 700 çıktı alıyorsanız gidip kartuşlu bir yazıcı alıp tüm paranızı kartuşa yatırmanızın hiçbir anlamı yok. Dediğim gibi ilk önce tahmini bir baskı sayısı çıkarın ve tonerli mi kartuşlu mu yazıcı alacağınıza o zaman karar verebilirsiniz.

Kartuşlu yazıcı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Diyelim ki aylık 50– 100 sayfa çıktı alıyorsunuz ev tipi bir kartuşlu yazıcı almaya karar verdiniz. Güzel bir yazıcı beğendiniz yazıcı fotokopili kablosuz bağlantılı fotoğraf çıktısı mükemmel bir sürü kullanmayacağınız özelliği var Hiç bir zaman özellilerine kanmayın ilk yapmanız gerekenaşağıdaki soruları sormanız.

Hangi kartuşu kullanıyor?
Dolum oluyor mu?
Bir kartuş ile kaç sayfa çıktı veriyor?
Orijinal kartuşu ne kadar ?

Bu soruları mutlaka sorun yazıcıyı 100 tl alırsınız alırsınız iki kartuşu 150 TL’dir pişman olursunuz.

Tonerli yazıcı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Tonerli bir yazıcı almak istiyorsunuz aylık tahmini 1000 sayfa çıktı alıyorsunuz. Yazıcınızı seçmeden önce ilk önce bir analiz yapmanız lazım. hangi özellikleri arıyorsunuz mesela ofiste kullanacaksınız yeri gelecek yazıcıya yeri gelecek fotokopiye hatta yeri gelecek faksa ihtiyaç duyabilirsiniz bu yüzden ilk önce özelliklerine bir kararını verin. Örneğin yazıcı, fotokopi, tarayıcı ve faks özelliği olan 4’ü bir arada bir yazıcı almaya karar veridiniz. Renkli yazıcımı olmalı olacak yoksa siyah beyaz yeterli olur mu?

Sormanız gereken sorular şunlar olmalıdır.

1-Toneri kaç sayfa çıktı veriyor
2-Toneri dolum oluyor mu ?
3-Toneri chipli mi? (Chip li ise bu ek maliyetler demektir.)
4-Orijinal toneri kaç para ?
5-Muadil toneri varmı varsa kaç lira ? (Muadil toner: Orijinal tonerin yan sanayi üretimidir.)

Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için yazıcı satın alırken oldukça kapsamlı bir araştırma yapılarak KOLAY DOLUM YAPILAN LAZER YAZICILAR arasında ekonomik kullanımına uygun yazıcı seçerek çok daha ucuz maliyetlerle baskı alabilirsiniz.

Özellikle yazıcı fiyatları ucuz ve teknik özellikleri fazla olan yazıcıların ucuz ve teknik özellikleri fazla olan yazıcıların genel olarak pahalı chip kullandıkları ve kullanıcılarına oldukça yüksek fiyatlarla kopya maliyeti ödedikleri dikkate alınmalıdır.

Yazıcı seçimi konusunda bizden bilgi alabilirsiniz.


gotoner toner dolumu nedir?
TONER DOLUMU NEDİR?
gotoner toner yenileme nedir?
YENİLEME TONER NEDİR?
gotoner muadil toner nedir?
MUADİL TONER NEDİR?
gotoner çipli toner nedir?
ÇİPLİ TONER NEDİR?
gotoner hangi yazıcıyı almalıyım?
HANGİ YAZICIYI ALMALIYIM?
gotoner toner dolumu yazıcıyıi bozar mı?
TONER DOLUMU YAZICIYI BOZAR MI?

Harita - Gebze Kartuş

40.802922, 29.4316347

Aysoft Gebze Yazıcı Servisi

GÜZELLER MAHALLESİ
DOĞAN CADDESİ NO:42

GEBZE, KOCAELİ, TÜRKİYE

www.gebzekartus.com


Aysoft Gebze Yazıcı Servisi